ЦЕНИ - ПО ИНДИВИДУАЛНА ОФЕРТА
Защита от нежелани птици
Кои са основните проблеми, които причиняват птиците вредители?
Има видове птици, заселили се в градските райони и могат да причинят вреди. Освен, че пренасят бълхи, кокошинки и дървеници, както прилепите, те могат и да нанесат структурни щети на сгради и витрини, разпространение на болести, акари и бактерии, задействане на аларми и увреждане репутацията на бизнеса.
Как работят ДДД фирмите за контрол на птиците?
Нашите висококвалифицирани техници ще инспектират често срещани горещи точки за птици във или близо до вашия имот, като проучат дейността и ще намерят всякакви гнезда. След като бъде извършена задълбочена проверка, ние ще подготвим специално решение за птици за вас, което включва нашите различни тактики за защита от птици. Ще обезопасим района и ще предотвратим заселването на птиците или изграждането на гнезда.
Защо да изберете професионална ДДД фирма за контрол на птици пред методите „Направи си сам“?
Нашите услуги за проверка на птици интегрират ефективни методи, персонализирани специално за вашия проблем, като същевременно ви спестяват пари и време. „Направи си сам“ контрол на птици се състои от много физически труд и скъпи материали. Те също така могат да причинят допълнителни щети на сградите, докато нашите са предназначени да защитят структурната цялост на вашата сграда. Особено важно за търговски или наследствени сгради.
Най-често срещани методи за справяне с птици?
Шишове срещу птици
Използват се проактивно преди птиците да започнат да гнездят, тъй като има опасност да се наранят, ако вече са започнали да изграждат гнездото си. При поставянето на шишове има ефект, както на невъзможност за изграждане на гнезда, така и ограничаване на изпражнения от гълъби, например, тъй като шишовете не позволяват на птиците да кацат.
Репеленти против птици
Обикновено са под формата на гелове. Съдържат етерични масла- естествени или синтетични. Имат отблъскващ ефект.
Плашила за
птици
Тук има огромно разнообразие от подбни приспособления за прогонване на птици. Имат светлоотразителни елементи или форма и размер, наподобяващи визия на хищни птици.
Светлина и звук против птици
Акустичните устройства могат да бъдат много ефективни при контрол на птиците вредители. Те доставят високочестотен тон, който не се чува от хората, но кара птиците да се евакуират от района. Това е чудесно решение за големи открити пространства или където други методи за контрол не могат да се използват.
Мрежа срещу
птици
За предпазване на различни видове насаждения от птици. Широките отвори позволяват да
проникват въздух и светлина. Птиците не се хващат в мрежата, но и не могат да проникнат през
нея. Лека, здрава, лесна за поставяне. Не изисква специална конструкция.
Газови оръдия срещу птици
Oбикновено се използват за овощни градини, големи отворени пространства. Периодично издават звук, който плаши птиците.
При неограничен източник на храна трябва да се вземат мерки по ограничение достъпа на птиците до източника на храна!
ВЪНШЕН ВИД
Обикновеният гълъб има синкаво-сиво оперение, с преливащ лилав или зелен блясък на шията и гърдите и две черни ленти през крилата.
НАЧИН НА ЖИВОТ
Гълъбите не мигрират и обичат гнезденето; особено върху изкуствени „стени на скали“, създадени от жилищни сгради, первази или слънчеви панели. Те могат сериозно да повредят сградите с изпражненията. След като са направили дома ви свой, е трудно да се отървете от тях!
НАВИЦИ
Големите популации от диви гълъби процъфтяват в градските райони. До голяма степен моногамни, те обикновено имат по 2 бебета, като се размножават през цялата година, но по-агресивно през лятото и пролетта. Хранят се ненаситно със семена и остатъци; по градските улици и паркове се виждат гълъби да кълват земята в безкрайно търсене на храна.
ВЪНШЕН ВИД
Те имат бяла глава, опашка и корем, светлосив гръб и черни крила. При възрастните клюнът, краката и пръстенът на очите са оранжевочервени.
НАЧИН НА ЖИВОТ
Морските чайки са известни като успешни чистачи, досаждат на хората за раздаване на отпадъци, нахлуват в кошчетата или контейнери за храна без надзор или търсят боклук. Други храни, които обичат включват червеи, риба, насекоми и ракообразни. Ще вземат каквото могат! Тези птици могат да се превърнат в неудобство за крайбрежните имоти и предприятия.
НАВИЦИ
Чайките могат да пият както прясна, така и солена вода, намират се практически във всяко крайбрежно или водно местообитание, но рядко се виждат далеч от сушата. Интелигентни същества, те се чифтосват за цял живот и споделят родителски задължения, изучавайки сложни комуникационни техники за подобряване на почистването
ВЪНШЕН ВИД
Домашните врабчета са дребни птици. Мъжкият има сива корона, черно лице и гърло, с тъмно черна и кафява горна част. Женската е по-бледа и има бледа лъскава ивица на очите.
НАЧИН НА ЖИВОТ
Врабчетата се разпространяват успешно, защото се хранят с широка гама от хранителни продукти. Те ядат насекоми, паяци, горски плодове, семена, цветни пъпки и остатъци от храна. Те могат да станат вредители чрез гнездене, както и да влизат в столове и сгради, за да се хранят, като врабчетата дори се учат на подли трикове за отваряне на автоматични врати!
НАВИЦИ
Мъжките и женските образуват постоянни двойки връзки, като женската инкубира яйцата. Гнездото е голяма, разхвърляна топка от трева, вълна, пера и растителни материали. Обикновено се намира в кухини на покрива или пукнатини в стените. Размножават се агресивно през пролетта.
ВЪНШЕН ВИД
Обикновеният скорец има широки вариации в оперението, като мъжкият е по-лъскав. Птиците са черни с големи бели петна през есента, които изчезват в размножителния период
НАЧИН НА ЖИВОТ
В размножителния сезон през пролетта големите зимни ята скорци се разпръскват по двойки или малки групи. Техните гнезда са неподредена изложба на трева, листа, клонки и боклук. Те също така обичат да гнездят в празнини на покриви и стени на човешки къщи и могат да бъдат агресивни и териториални при размножаване.
НАВИЦИ
Скорците често се забелязват да търсят семена и насекоми по тревни площи и падоки. Друга храна включва паяци, червеи и овощни култури. Те обичат да търсят всичко на земята и често се срещат в огромни ята, особено през зимните месеци.
ВЪНШЕН ВИД
Лястовиците са дребен вид птици. Характерното за тях е раздвоената им опашка. Има аеродинамична форма на тялото, която им позволява да изминават огромни разстояния. Имат преобладаващо синьо- черно оперение и бял цвят на корема.
НАЧИН НА ЖИВОТ
Лястовиците са предимно моногамни птици. Гнездата им са направени от размекнати с лепливата им слюнка глина и кал, укрепени с треви, косми, най-често по зидовете (под стрехите, а и в помещения), в скални пукнатини, а някои видове – в дупки по стръмни брегове. Женската мъти годишно 1 – 2 пъти по 2 – 6 малки, за които се грижат двамата родители. Те се излюпват слепи и неразвити. След напускане на гнездото родителите им още известно време ги хранят.
НАВИЦИ
Хранят се с насекоми, които ловят във въздуха. Унищожават множество вредители (комари и мухи) – през лятото една лястовица унищожава около един милион насекоми.
Дезинсект дава 100% гаранция за качество! Сертифицирани сме по ISO БДС ISO EN 45001 : 2018 (безопасни условия на труд), БДС ISO EN 14001 : 2015 (опазване на околната среда), БДС ISO EN 9001 : 2015 (качество)и международен сертификат за професионална борба с вредители CEPA. Специалистите на Дезинсект преминават ежемесечни курсове за обучение с цел да сме максимално подготвени за всеки Ваш проблем!